Split (10.04.2022.) – Dvostruki program u Splitu. U 17.30 igrali smo domaću utakmicu protiv RK Split u sklopu 20.kola na Gripama. Doživili smo brodolom, ali utakmica je poslužila ko dobro zagrijavanje za derbi začelja. Zagrijavanje je bilo mlako pa je takav bio i ulazak u utakmicu. Iako nebitno rezultatski ipak smo mogli pružit više. Završilo je 42:21 za Splićane. Sjajni Kalebić nam je zabio 10 golova, ostali ravnomjerno raspoređeni. U nas nešto su pokazali Majčica, Hladilo i Njavro. Dobro u obrani Šanje i Vuletić. Golmani ipak nisu imali pravu šansu. U 19.30 već smo igrali drugu utakmicu protiv domaćeg RK Krilnika. Prvo poluvrijeme počinje gol za gol, i izmjenjujemo se u vodstvu do 21. minute kad sa 4 uzastopna gola bježimo na 12:9. U tim trenucima igrali smo odlično i imali priliku vodit uvjerljivije da nismo prokockali i nekoliko kontri. Priključio se Mario Vučićević sa par vezanih obrana i na odmor idemo sa 14:11. Početkom drugog poluvremena kad inače padamo uspjeli smo se zadržat na visokoj razini. Desetak minuta tvrdo s obje strane i onda se odvajamo na 6 razlike. Do 51. minute smo dosta bolji i vodimo 24:20 i onda je nestalo goriva. Zadnjih 10 minuta nismo više imali snage, domaćini izlaze u 4-2 i ne snalazimo se, a malo smo se i prepali pobjede. Krilnik sa 6 golova dolazi do pobjede 58 sekundi do kraja. Zadnji napad donio nam je šansu, ali nismo uspjeli. Iako nam bodovi ove godine nisu bitni, šteta je radi igrača koji treniraju i trude se da nismo upisali barem jedan bod. Šansi još ima, pet je kola do kraja i nema predaje. Samo treba još jače.

Čestitke splitskim klubovima na pobjedama i hvala RK Split na odličnoj večeri. Za pohvalit je i sjajno suđenje Maloče i Mandića u utakmici protiv Krilnika. Utakmicu u kojoj je odlučivala jedna lopta odsudili su bez greške. Bravo momci!

Za dva tjedna igramo doma protiv RK Trilj. Nova utakmica, nova prilika.